24 maja 2012 roku zapisze się w historii klasy VI jako szczególny dzień. Wtedy to uczniowie mieli okazję po raz pierwszy zobaczyć wystawę w galerii sztuki, przyjrzeć się z bliska szybowcom oraz zwiedzić leszczyńskie kościoły. W tym celu razem z paniami: Dyrektor Zofią Dragan i Agnieszką Sobecką udały się do Leszna.
Pierwszym punktem wycieczki było zwiedzenie galerii MBWA w ratuszu, w której przedostatni dzień miała miejsce wystawa wykładowców z wrocławskiej ASP pt. „Rysunkowe amplifikacje. Współcześni artyści w dialogu z wielkimi dziełami”. Uczniowie mieli szansę obejrzeć i usłyszeć, jak współcześni twórcy, podejmując artystyczny dialog, nawiązują do dokonań swoich mistrzów. Następnie udano się do siedziby MBWA przy ul. Leszczyńskich, gdzie właśnie trwały prace nad nową wystawą. Uczniowie mieli okazję zobaczyć fazę samych przygotowań przed wernisażem.
Obecność na leszczyńskim rynku stała się także wyśmienitą okazją do przeprowadzenia lekcji historii dotyczącej życia w średniowiecznym mieście.
Kolejnym punktem było lotnisko w Strzyżewicach, gdzie właśnie odbywały się 37. Szybowcowe Mistrzostwa Polski w Klasie Otwartej. Możliwość obejrzenia samolotów z bliska i obecność przy fazie tzw. „zaciągania szybowca”, zanim samodzielnie nie podejmie on lotu na odpowiedniej wysokości, zrobiła na uczniach spore wrażenie. Pan Radosław, zajmujący się zawodowo pilotażem w wojsku, wyjaśnił, na czym polega latanie szybowcami. Wytłumaczył także, na jakich zasadach odbywają się mistrzostwa. Chłopcom zainteresowanym lataniem przedstawił warunki, jakie muszą spełniać, by pilotami zostać. Zachęcał do tego, by uczynić z pasji, jaką może stać się latanie, sposób na ciekawe życie.
Po porcji wrażeń, jakich dostarczył pobyt na terenie lotniska, powrócono do centrum miasta. Tam swe kroki najpierw skierowano do kościoła św. Krzyża. Uczniowie mieli okazję zobaczyć świątynię, która początkowo służyła luteranom, a obecnie jest katolickim kościołem. Mimo to zostały tu zachowane typowe cechy świątyni protestanckiej. Można było porównać to z kolejnym miejscem na trasie wycieczki czyli barokową, pełną przepychu farą.
Po tej porcji wiadomości, uczniowie z pełnymi głowami, ale pustymi żołądkami otrzymali czas na posiłek, po którym uczestnicy wycieczki udali się do domu.
Wyjazd do Leszna okazał się świetnym pomysłem. Połączenie różnych sfer: obcowania ze współczesną sztuką wraz z wrażeniami związanymi z szybowcami oraz zabytkami architektonicznymi spowodowało, że każdy znalazł coś, co było mu szczególnie bliskie.